Union 2 precinct results

By FROM STAFF REPORTS,
Candidate Union 2
Governor  
Jim Hood (D) 77
Tate Reves (R)  245
Bob Hickingbottom (Const) 6
David Singletary (Ind.) 12
Write-In 1
Lt. Governor  
Delbert Hosemann (R)  289
Jay Hughes (D) 52
Write-In 0
Secretary of State  
Johnny DuPree (D) 44
Michael Watson (R)  296
Write-In 0
Attorney General  
Jennifer Riley Collins (D) 41
Lynn Fitch (R)  299
Write-In 0
State Auditor  
Shad White (R)  313
Write-In 1
State Treasurer  
Addie Lee Green (D) 34
David McRae (R)  306
Write-In 0
Commissioner of Agrigulture  
Rickey L. Cole (D) 36
Andy Gipson (R)  305
Write-In 0
Commissioner of Insurance  
Robert E. Amos (D) 35
Mike Chaney (R)  306
Write-In 0
PSC — Central District  
Brent Bailey (R)  314
De'Keither A. Stamps (D) 26
Write-In 0
Transportation Commissioner – Central District  
Butch Lee (R)  309
Willie L. Simmons (D) 32
Write-In 0
District Attorney — District 8  
Steven S. Kilgore (R)  309
Write-In 2
State Senate — District 31  
Mike Marlow (D) 32
Tyler McCaughn (R)  308
Write-In 0
State House of Representatives — District 78  
Joe C. Bradford (D) 80
Randal 'Randy' Rushing (R)  261
Write-In 0
State House of Representatives — District 84  
Troy Smith (R)   
Roy May (Ind.)  
Write-In  
Newton County Sheriff  
Joedy Pennington (R)  274
Randy Patrick (Ind.) 68
Write-In 1
Newton County Chancery Clerk  
George T. Hayes (R)  325
Write-In 1
Newton County Circuit Clerk  
Michael L. Butler (R)  322
Write-In 1
Newton County Tax Assessor and Collector  
May Bender (D) 155
Daniel 'Peanut' Savell 187
Write-In 0
Newton County Coroner  
Danny L. Shoemaker (R)  323
Write-In 1
Newton County Attorney  
J. Douglas Smith (R)  319
Write-In 1
Supervisor Beat 1  
Kenneth E. Harris (D)  
Write-In  
Supervisor Beat 2  
Joe Alexander (R)  313
Write-In 4
Supervisor Beat 3  
Charles Moulds (R)   
Bryan Withers (Const.)  
Write-In  
Supervisor Beat 4  
Charles Godwin (R)   
Write-In  
Supervisor Beat 5  
Carroll D. Johnson (D)  
Jacky Johnson (R)   
Charles D. Scoggin (Ind.)  
Write-In  
Justice Court Judge District 1  
Scott M. Round (R)  311
Write-In 5
Justice Court Judge District 2  
Justin K. Chaney (R)   
Greg Morgan (D)  
Charlie E. Walker (Ind.)  
Write-In  
Constable District 1  
Mark Spence (R)  312
Write-In 2
Constable District 2  
Donny Collins (R)   
Write-In  
Election Commissioner District 3  
Sherry T. Harrison (Ind.)  
Lesia Taylor (Ind.)  
Write-In