Union 3 precinct results

By FROM STAFF REPORTS,
Candidate Union 3
Governor  
Jim Hood (D) 62
Tate Reves (R)  169
Bob Hickingbottom (Const) 1
David Singletary (Ind.) 7
Write-In 2
Lt. Governor  
Delbert Hosemann (R)  185
Jay Hughes (D) 56
Write-In 0
Secretary of State  
Johnny DuPree (D) 47
Michael Watson (R)  192
Write-In 0
Attorney General  
Jennifer Riley Collins (D) 42
Lynn Fitch (R)  198
Write-In 1
State Auditor  
Shad White (R)  205
Write-In 5
State Treasurer  
Addie Lee Green (D) 39
David McRae (R)  201
Write-In 0
Commissioner of Agrigulture  
Rickey L. Cole (D) 38
Andy Gipson (R)  203
Write-In 0
Commissioner of Insurance  
Robert E. Amos (D) 42
Mike Chaney (R)  199
Write-In 0
PSC — Central District  
Brent Bailey (R)  204
De'Keither A. Stamps (D) 35
Write-In 1
Transportation Commissioner – Central District  
Butch Lee (R)  203
Willie L. Simmons (D) 38
Write-In 0
District Attorney — District 8  
Steven S. Kilgore (R)  208
Write-In 3
State Senate — District 31  
Mike Marlow (D) 43
Tyler McCaughn (R)  199
Write-In 0
State House of Representatives — District 78  
Joe C. Bradford (D) 66
Randal 'Randy' Rushing (R)  177
Write-In 0
State House of Representatives — District 84  
Troy Smith (R)   
Roy May (Ind.)  
Write-In  
Newton County Sheriff  
Joedy Pennington (R)  168
Randy Patrick (Ind.) 74
Write-In 0
Newton County Chancery Clerk  
George T. Hayes (R)  220
Write-In 5
Newton County Circuit Clerk  
Michael L. Butler (R)  214
Write-In 2
Newton County Tax Assessor and Collector  
May Bender (D) 121
Daniel 'Peanut' Savell 119
Write-In 0
Newton County Coroner  
Danny L. Shoemaker (R)  216
Write-In 2
Newton County Attorney  
J. Douglas Smith (R)  212
Write-In 4
Supervisor Beat 1  
Kenneth E. Harris (D)  
Write-In  
Supervisor Beat 2  
Joe Alexander (R)   
Write-In  
Supervisor Beat 3  
Charles Moulds (R)  144
Bryan Withers (Const.) 97
Write-In 0
Supervisor Beat 4  
Charles Godwin (R)   
Write-In  
Supervisor Beat 5  
Carroll D. Johnson (D)  
Jacky Johnson (R)   
Charles D. Scoggin (Ind.)  
Write-In  
Justice Court Judge District 1  
Scott M. Round (R)  214
Write-In 3
Justice Court Judge District 2  
Justin K. Chaney (R)   
Greg Morgan (D)  
Charlie E. Walker (Ind.)  
Write-In  
Constable District 1  
Mark Spence (R)  215
Write-In 3
Constable District 2  
Donny Collins (R)   
Write-In  
Election Commissioner District 3  
Sherry T. Harrison (Ind.) 148
Lesia Taylor (Ind.) 74
Write-In 2