Duffee precinct results

By FROM STAFF REPORTS,
Candidate Duffee
Governor  
Jim Hood (D) 49
Tate Reves (R)  320
Bob Hickingbottom (Const) 1
David Singletary (Ind.) 5
Write-In 0
Lt. Governor  
Delbert Hosemann (R)  345
Jay Hughes (D) 28
Write-In 0
Secretary of State  
Johnny DuPree (D) 26
Michael Watson (R)  341
Write-In 0
Attorney General  
Jennifer Riley Collins (D) 27
Lynn Fitch (R)  344
Write-In 0
State Auditor  
Shad White (R)  341
Write-In 0
State Treasurer  
Addie Lee Green (D) 21
David McRae (R)  350
Write-In 0
Commissioner of Agrigulture  
Rickey L. Cole (D) 28
Andy Gipson (R)  344
Write-In 0
Commissioner of Insurance  
Robert E. Amos (D) 23
Mike Chaney (R)  350
Write-In 0
PSC — Central District  
Brent Bailey (R)  352
De'Keither A. Stamps (D) 19
Write-In 1
Transportation Commissioner – Central District  
Butch Lee (R)  348
Willie L. Simmons (D) 23
Write-In 0
District Attorney — District 8  
Steven S. Kilgore (R)  349
Write-In 0
State Senate — District 31  
Mike Marlow (D) 30
Tyler McCaughn (R)  340
Write-In 2
State House of Representatives — District 78  
Joe C. Bradford (D)  
Randal 'Randy' Rushing (R)   
Write-In  
State House of Representatives — District 84  
Troy Smith (R)  311
Roy May (Ind.) 58
Write-In 0
Newton County Sheriff  
Joedy Pennington (R)  322
Randy Patrick (Ind.) 51
Write-In 1
Newton County Chancery Clerk  
George T. Hayes (R)  364
Write-In 0
Newton County Circuit Clerk  
Michael L. Butler (R)  358
Write-In 0
Newton County Tax Assessor and Collector  
May Bender (D) 104
Daniel 'Peanut' Savell 271
Write-In 1
Newton County Coroner  
Danny L. Shoemaker (R)  359
Write-In 0
Newton County Attorney  
J. Douglas Smith (R)  353
Write-In 0
Supervisor Beat 1  
Kenneth E. Harris (D)  
Write-In  
Supervisor Beat 2  
Joe Alexander (R)  362
Write-In 2
Supervisor Beat 3  
Charles Moulds (R)   
Bryan Withers (Const.)  
Write-In  
Supervisor Beat 4  
Charles Godwin (R)   
Write-In  
Supervisor Beat 5  
Carroll D. Johnson (D)  
Jacky Johnson (R)   
Charles D. Scoggin (Ind.)  
Write-In  
Justice Court Judge District 1  
Scott M. Round (R)  354
Write-In 1
Justice Court Judge District 2  
Justin K. Chaney (R)   
Greg Morgan (D)  
Charlie E. Walker (Ind.)  
Write-In  
Constable District 1  
Mark Spence (R)  355
Write-In 0
Constable District 2  
Donny Collins (R)   
Write-In  
Election Commissioner District 3  
Sherry T. Harrison (Ind.)  
Lesia Taylor (Ind.)  
Write-In