Newton 4 precinct

By FROM STAFF REPORTS,
Candidate Newton 4
Governor  
Jim Hood (D) 307
Tate Reves (R)  355
Bob Hickingbottom (Const) 3
David Singletary (Ind.) 13
Write-In 1
Lt. Governor  
Delbert Hosemann (R)  398
Jay Hughes (D) 280
Write-In 0
Secretary of State  
Johnny DuPree (D) 276
Michael Watson (R)  396
Write-In 1
Attorney General  
Jennifer Riley Collins (D) 291
Lynn Fitch (R)  389
Write-In 0
State Auditor  
Shad White (R)  530
Write-In 14
State Treasurer  
Addie Lee Green (D) 237
David McRae (R)  404
Write-In 2
Commissioner of Agrigulture  
Rickey L. Cole (D) 271
Andy Gipson (R)  407
Write-In 2
Commissioner of Insurance  
Robert E. Amos (D) 267
Mike Chaney (R)  407
Write-In 1
PSC — Central District  
Brent Bailey (R)  412
De'Keither A. Stamps (D) 262
Write-In 1
Transportation Commissioner – Central District  
Butch Lee (R)  403
Willie L. Simmons (D) 274
Write-In 1
District Attorney — District 8  
Steven S. Kilgore (R)  523
Write-In 11
State Senate — District 31  
Mike Marlow (D) 241
Tyler McCaughn (R)  432
Write-In 3
State House of Representatives — District 78  
Joe C. Bradford (D)  
Randal 'Randy' Rushing (R)   
Write-In  
State House of Representatives — District 84  
Troy Smith (R)  317
Roy May (Ind.) 336
Write-In 1
Newton County Sheriff  
Joedy Pennington (R)  365
Randy Patrick (Ind.) 309
Write-In 1
Newton County Chancery Clerk  
George T. Hayes (R)  548
Write-In 12
Newton County Circuit Clerk  
Michael L. Butler (R)  567
Write-In 11
Newton County Tax Assessor and Collector  
May Bender (D) 471
Daniel 'Peanut' Savell 201
Write-In 1
Newton County Coroner  
Danny L. Shoemaker (R)  547
Write-In 12
Newton County Attorney  
J. Douglas Smith (R)  542
Write-In 12
Supervisor Beat 1  
Kenneth E. Harris (D)  
Write-In  
Supervisor Beat 2  
Joe Alexander (R)   
Write-In  
Supervisor Beat 3  
Charles Moulds (R)   
Bryan Withers (Const.)  
Write-In  
Supervisor Beat 4  
Charles Godwin (R)  544
Write-In 12
Supervisor Beat 5  
Carroll D. Johnson (D)  
Jacky Johnson (R)   
Charles D. Scoggin (Ind.)  
Write-In  
Justice Court Judge District 1  
Scott M. Round (R)   
Write-In  
Justice Court Judge District 2  
Justin K. Chaney (R)  366
Greg Morgan (D) 132
Charlie E. Walker (Ind.) 175
Write-In 1
Constable District 1  
Mark Spence (R)   
Write-In  
Constable District 2  
Donny Collins (R)  559
Write-In 10
Election Commissioner District 3  
Sherry T. Harrison (Ind.)  
Lesia Taylor (Ind.)  
Write-In